Grecja mówi NIE Google Street View, Google patrzy w niebo

DC

Chronologicznie…

Listopad 2008 – Washington Post informuje, iż nareszcie (choć z pewnymi problemami) można przechadzać się ulicami Waszyngtonu nie ruszając się sprzed monitora – wszystko dzięki najnowszej usłudze oferowanej przez Google – Street View.

5 maj 2009 – Rzepa a wraz z nią liczne portale informacyjne obwieszczają, iż Google rozpoczyna prace na terenie naszego kraju. Co ciekawe w newsie podkreśla się przede wszystkim kontrowersje, jakie wzbudziła usługa w związku z naruszeniem prywatności wielu osób i instytucji.

12 maj 2009 – Guardian donosi, iż Grecja wycofała się ze współpracy z korporacją Google.com.

Ciekawostka – powyższa fota to najlepszy kadr, jaki można uzyskać z poziomu Street View na Biały Dom. Bliżej po prostu nie podjechały samochodziki z aparatami (czyli jednak różnie z tym dostępem do informacji bywa). Dla ciekawskich – na samym dole zdjęcia możecie podziwiać najnowszą technologię stosowaną w zachodnich samochodach – kamuflaż optyczny 😉

P.S. Jak donosi New York Times, Google odpaliło wczoraj nowy add’on do telefonów – Google Sky Map. Już nigdy nie będziecie potrzebowali sekstansu ani bezchumrnego nieba…

Reklamy

3 Komentarze

  1. Borejko on

    Tak odnośnie tego Google Sky Map, to podejrzewam że z upływem czasu wszystko to co na dzień dzisiejszy używamy na PC, otrzymamy w postaci dodatków do fonów.

  2. deckardpl on

    I tutaj czeka Cię małe zaskoczenie, ale o tym niebawem w którymś wpisie 😉


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: