wtf.com

W zwiastunowym światku nieco się uspokoiło (pomijając rozchwytywany „Wheelie Trailer in English!1!” promujący Transformers – Revenge of the fallen), tak więc mam przysłowiowe 5 minut, aby podrzucić nieco interesujących linków.

Niczym bumerang powraca opisywana już wcześniej w wielu miejscach kwestia działań parlamentu francuskiego, który miał ogromną ochotę na zablokowanie kwestii wymiany plików za każdą cenę. W działaniach tych upatrywano rozwiązań, które mogą zostać wdrożone na szerszą skalę przez struktury unijne – stało się jednak coś zabawnego. Oczywiście rodzime media nie zająknęły się nawet słowem, w końcu rola Polaka kończy się na pójściu na wybory (a potem znów kubeł)…

Francuska Rada Konstytucyjna orzekła 10 czerwca, iż zapowiadane zmiany w przepisach, zgodnie z którymi osoby podejrzane o nielegalną wymianę plików mogłybybyć odcinane od Sieci bez orzeczenia sądu, są niezgodne z Konstytucją.

Nie odbiegając daleko – British Telecomunications zredukowało transfer przysługujący popularnej inicjatywie BBC Online Video, bagatelka o ponad 80%. W UK wywołało to popłoch, gdyż oznacza to zarówno zmiany w cenach usług, jak i jest to pierwszy z wielu symptomów słabości dzisiejszej Sieci.

Na pożegnanie – przed niespełna tygodniem świat obiegła dziwna, nieco niepokojąca wiadomość – naukowcy z Izraelskiego Instytutu Technologii przeprowadzili eksperyment, który zaowocował powstaniem… obiektu przypominającego czarną dziurę. Czy chcecie wiedzieć więcej?

Reklamy

1 comment so far

  1. Cactusse on

    A o przekręcie Disneya ani słowa ( http://arstechnica.com/tech-policy/news/2009/06/cable-group-turns-net-neutrality-around-over-isp-access-fees.ars ) ?
    Ech, rzeczywiście nie ma co liczyć na rodzime media ni bloggerów 😉


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: