Fallout 3 – Dzienniki z pustkowi #3 [w schowku]

ScreenShot10-1

Od ostatniego wpisu w Dzienniku upłynął szmat czasu i przebytych kilometrów w grze. W ciągu tych kilkunastu dni (z których grą było wypełnionych tak z siedem) dobrnąłem do 14 poziomu doświadczenia… i powiedziałem: dość! Fallout 3 jest tak czasożerny, jego świat i ukryte w nim detale są tak bezmierne, iż wiele kolejnych weekendów byłoby poświęconych tylko graniu – a nie o takim spędzaniu czasu myślę.

Gra wyleciała więc z dysku, pozostawiłem jednak sejwy, aby kontynuować ją, gdy aura zacznie sprzyjać spędzaniu czasu w blasku LCD i cieple grzejników. Tym samym łatwo się domyśleć, iż Dzienniki zostają wstrzymane…

Na pocieszenie garść ciekawostek i spostrzeżeń z dotychczasowej gry – wszak nie można tak łatwo ukryć się w ruinach.

Broń – jak dotąd prymat wiedzie Karabin myśliwski, którego zasięg, siłą ognia oraz możliwość Sneak Attack (czyli w praktyce headshot) nie skłoniły mnie do przejścia na Karabin snajperski. Przypuszczam, iż snajperka stanie się użyteczna wobec noszących pancerze wspomagane – z drugiej strony rozpocząełm kompletowanie amunicji kal. 44 – gdyż najpotężniejszy karabin w grze (noszący nazwę szesnastego prezydenta US) takiej właśnie używa.

Wśród broni automatycznych nie ma jednoznacznego zwycięzcy – pistolet maszynowy jest bardzo efektywny wobec lekko i nieopancerzonych celów, chiński karabin szturmowy zaś wobec „cięższych wagowo” przeciwników.

Z pozostałych przydatnych rodzajów uzbrojenia mogę polecić z czystym sumieniem razorblade, miny oraz combat shotgun (który na dystansie bezpośrednim jest po prostu morderczy).

Największy zawód: miotacz płomieni i karabin laserowy – pierwszy jest ciężki, nieporęczny i zadaje wątpliwy damage; drugi choć szybkostrzelny, to niestety ma bardzo nieproporcjonalną siłę  ognia wobec ceny broni, amunicji i konserwacji.

Największe niewiadome: minigunwyrzutnia rakiet – obu użyłem raz, jedynym zachwycającym efektem była eksplozja pocisku trafiającego w samochód 😉

Pancerz – jak dotąd Combat Armor spełnia swoje zadanie, choć zdobyłem przypadkiem Power Armor oddziału Outcast – niestety bez szkolenia nie mogłem go wykorzystać. Koniecznie zaopatrzcie się w Advanced Radiation Suit, zaś dla potrzeb otwierania zamków i łamania kodów w stroje, które poprawiają obie te umiejętności.

Miejsca – spośród dotychczas odwiedzonych największe wrażenie wywarł na mnie Schron 106, w którym twórcy gry próbują (dość skutecznie) wtłoczyć do Fallouta nieco psychodelii. Warte uwagi jest również Anchorage Memorial, którego widok (zwłaszcza o wschodzie i zachodzie słońca) tak bardzo kontrastuje z labiryntem korytarzy pod nim leżącym. Oczy najbardziej zaś cieszy… Little Lamplight.

ScreenShot9-1

Miejsca, które planowałem odwiedzić:

Schron 106 – sejf w pokoju Overseer’a wymaga Lockpicka na 100,

VAPL 58 Power Station – komputer zabezpieczony kodem wymagającym Science na 100,

Little Lamplight – zagadkowa brama na tyłach osady oraz wejście do Reaktora, z mapy wynika, iż korytarz tam leżący prowadzi do Schronu 87 – do którego nie sposób dostać się w inny sposób (radiacja na powierzchni przekraczająca 500 jednostek na sekundę!).

Rozgłośnia,

oraz kilka miejsc wskazanych w filmach zamieszczonych na You tube: muzeum, miejsce katastrofy UFO, zbrojownia Gwardii Narodowej.

P.S. Dla wszystkich spragnionych nukowania – szkic nukagrenade możecie nabyć od handlarza odwiedzającego Megaton bądź znaleźć w jaskiniach Yao-Guai niedaleko wieży ekscentrycznego milionera Tenpenny’ego, leżącej przy południowo-zachodnim skraju mapy. Kolekcjonujcie również Nuka Colę Quantum.

Aby jednak nie mydlić oczu półśrodkami – wyrzutnię Fat Man odnalazłem w dwóch miejscach, amunicję jeżeli dobrze pamiętam w czterech. German Town Police HQ oraz w Białym Domu (uwaga: radiacja!), amunicję w obu poprzednich oraz w Talon HQ koło Grayditch oraz w opuszczonym schronie koło osady wastelanderów w zachodniej części mapy…

ScreenShot0-1

Reklamy

No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: