[Breaking News]

1253184082420

Mijające dni obfitowały w wydarzenia, które odmieniły nieco oblicze tej ziemi. W momencie, gdy polskie media zachwycają się nową aferą „za kilka milionów więcej, czyli dlaczego chciałem załatwić stołek córce”, warto cofnąć się o kilka stron wstecz i popatrzyć na publicystykę na poziomie…

Coraz częściej mam wrażenie, że o tej ostatniej możemy mówić bądź pisać tylko w odniesieniu do artykułów komentujących wydarzenia na świecie (czyli nie w Polsce, parafrazując pewną kaczkę dziennikarską).

http://www.rp.pl/artykul/288177_Polskie_emocje_i_amerykanski_pragmatyzm.html – w przecwieństwie do zamieszczonego obok obrazka to bardzo zgrabnie napisany felieton autorstwa Mariusza Kolonko, będący podsumowaniem wydarzeń, spośród których rezygnacja z tarczy w Polsce to jedynie jedna z konsekwencji;

http://www.rp.pl/artykul/371803_Ekipa_Obamy_chce_potezniejszej_tarczy_.html – nieco świeższe spojrzenie na nową politykę obronną USA, jednak wykonanie jak na Amerykanów jest mocno takie sobie. Pytanie dnia – dlaczego o strategicznych decyzjach supermocarstwa mówią młodsi zastępcy starszych asystentów (że odwołam się do hierarchii znanej bywalcom Golden Line)?

http://atwar.blogs.nytimes.com/2009/09/29/john-burns-q-and-a-ending-the-war-in-iraq/ – dla zainteresowanych polityką na Bliskim i Środkowym Wschodzie ciekawy eksperyment szefa korespondendtów zagranicznych NYT: pytanie/odpowiedź w kwestii zakończenia wojny w Iraku.

Reklamy

1 comment so far

  1. bandar qq online on

    Thankfulness to my father who told me about this blog, this web site
    is really awesome.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: