[Breaking News]

1253184082420

Mijające dni obfitowały w wydarzenia, które odmieniły nieco oblicze tej ziemi. W momencie, gdy polskie media zachwycają się nową aferą „za kilka milionów więcej, czyli dlaczego chciałem załatwić stołek córce”, warto cofnąć się o kilka stron wstecz i popatrzyć na publicystykę na poziomie…

Coraz częściej mam wrażenie, że o tej ostatniej możemy mówić bądź pisać tylko w odniesieniu do artykułów komentujących wydarzenia na świecie (czyli nie w Polsce, parafrazując pewną kaczkę dziennikarską).

http://www.rp.pl/artykul/288177_Polskie_emocje_i_amerykanski_pragmatyzm.html – w przecwieństwie do zamieszczonego obok obrazka to bardzo zgrabnie napisany felieton autorstwa Mariusza Kolonko, będący podsumowaniem wydarzeń, spośród których rezygnacja z tarczy w Polsce to jedynie jedna z konsekwencji;

http://www.rp.pl/artykul/371803_Ekipa_Obamy_chce_potezniejszej_tarczy_.html – nieco świeższe spojrzenie na nową politykę obronną USA, jednak wykonanie jak na Amerykanów jest mocno takie sobie. Pytanie dnia – dlaczego o strategicznych decyzjach supermocarstwa mówią młodsi zastępcy starszych asystentów (że odwołam się do hierarchii znanej bywalcom Golden Line)?

http://atwar.blogs.nytimes.com/2009/09/29/john-burns-q-and-a-ending-the-war-in-iraq/ – dla zainteresowanych polityką na Bliskim i Środkowym Wschodzie ciekawy eksperyment szefa korespondendtów zagranicznych NYT: pytanie/odpowiedź w kwestii zakończenia wojny w Iraku.

Reklamy

No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: