Twoje zwiastuny #11

Zupełnym przypadkiem (Majowie to przewidzieli?) jedenasty wpis z serii przypada mi pisać jedenastego dnia jedenastego miesiąca. Za oknem sceneria rodem z Blade Runnera (leje), za wschodnią granicą chorych liczy się już w milionach… nadeszła zatem pora na ucieczkę z rzeczywistości.

Zaczniemy filmem w klimatach The Messenger – tym razem będziemy mogli zobaczyć, jak wiele problemów przynosi ze sobą szczęśliwy powrót z wojny, gdy w domu sytuacja uległa pewnym zmianom. Tobey MacGuire, Jake Gyllenhaal; Brothers.

Krok dalej idą twórcy adaptacji powieści Christophera Isherwooda, A Single Man. Zwiastun wykonany w sposób, który w obecnym natłoku epickości aż zaskakuje. Co ciekawe, chociaż na ekranach zagości zaś dosyć duet Julianne Moore i Colin Firth, trudno ten film nazwać komedią romantyczną. Nie, to nie jest film braci Coen…

W marcu bieżącego roku w kinach zagościli Strażnicy, w nadchodzącym 2010 czeka nas kolejna, choć mniej spektakularna premiera. Oto nadszedł czas kinowej adaptacji… Kick-Ass.

 

Kino obyczajowe od zawsze było dotknięte skazą przegadania, od pewnego czasu drażnią mnie także coraz dłuższe kadry otaczającego bohaterów krajobrazu. Jeżeli jeszcze dodam, iż nie rozumiem buzzu wokół sagi Twilight, na sto procent wprawię was w osłupienie. Pomimo tych niedogodności coś przykuło moją uwagę w zwiastunie The yellow handkerchief – może to zasługa długo nie widzianych Williama Hurta i Marii Bello?

Reklamy

No comments yet

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: