[Mouse Guard] Misja 5, Tropem zdrajcy cz. 1

Tym razem nie bez perypetii udało nam się zebrać w składzie: Cactusse, Seji i ja. Gameplay trwał niecałe 1,5 godziny, dokończenie misji nastąpi więc na następnej sesji.

Recap z poprzedniego spotkania zapewnił Cactusse, dzięki czemu Natura jego myszy wróciła do maximum. Seji opisał nam barwnie oddaną pomoc udzieloną przez jego mysz mieszkańcom Sprucetuck podczas nieobecności Joseffa i Brandta. W nagrodę podniósł Naturę.

GM’s Turn:

Początek przygody – Joseff powraca do Sprucetuck, niemal tuż po spotkaniu z Connorem dopada ich Jack Strażnik (przyjaciel Connora), informując o strasznym wypadku. W miejscu noclegu wcześniejszych towarzyszy drużyny – Wilhelma i Ottera – znaleziono ogłuszonego Wilhelma, jego rzeczy zostały zaś przeszukane. Przybyły po chwili i nie chcący wywoływać rozgłosu Albert wyjaśnia, iż rozmawiał z Wilhelmem na temat bezpieczeństwa Sprucetuck i innych osad wzdłuż zachodniej granicy Terytoriów, następnie użyczył mu ważne dokumenty na wieczór.

Briefing: Albert zleca Patrolowi pilne przeniesienie listu do sąsiedniego Barkstown oraz, jeżeli jest to możliwe, odnalezienie i przyprowadzenie Ottera, ktory jest podejrzewany o zdradę!

Seji i Cactusse uzupelniają bądź spisują nowe Goals, Beliefs i Instynkty. Connor i Joseff stają w bramie Sprucetuck, dołącza do nich Jack. To będzie piękny, ciepły i wilgotny (Warm & humid) letni dzień…

Pierwsza przeszkoda – wytyczenie szlaku, który poprowadzi Patrol skrótem jak najbliżej Barkstown. Connor próbuje swoich sił, jednak odnosi porażkę – jako twist pojawiają się inni wędrowcy, którzy chcą dołączyć do naszych bohaterów. Finn i jego kompan prowadzący pociągowego świerszcza.

W tak powiększonym składzie docierają do niedawno powstałego strumienia, który koniecznie trzeba przekroczyć. Joseff kieruje pracą nad budową mostu, który dzięki sukcesowi w teście zostaje wzniesiony.

Patrol dociera do pierwszej i następnie drugiej wieży obsadzanej w czasach zagrożenia przez myszy – teraz wznoszą się puste wzdłuż linii lasu, część zniszczona przez siły natury i szkodniki.

W pewnym momencie na polanie w pobliżu wieży świerszcz zostaje czymś spłoszony i rzuca się do ucieczki na oślep. Connor rzuca się wraz z kompanem Finna w pościg, który prowadzi przez gęsty las, starając się okiełznać emocje stworzenia umiejętnością Insectrist. Niestety test kończy się porażką – pościg kończy się u wylotu jamy, w  której znika a następnie z którego dobiegają ostatnie piski świerszcza. Zanim Connor lub jego towarzysz cokolwiek mogą zrobić, z jamy wyskakuje o wiele większy od nich zwiadowca łasic.

Walka kończy się w ostatniej akcji pierwszej rundy – Connor przełamuje fintę łasicy i powala ją na ziemię. Patrol zabiera ze sobą jeńca.

Aby nadrobić czas i w obliczu braku niesionych przez zabitego świerszcza zapasów, bohaterowie podejmują odważną decyzję forsownego marszu przez noc, aby dotrzeć czym prędzej do trzeciej wieży. Wg słów Finna i Jacka między nią a kolejną wieżą i Barsktown rozciągnięta jest kolejka linowa, która może dać Patrolowi przewagę. Bohaterom udaje się bezpiecznie przedrzeć przez kipiący niepokojącymi odgłosami drapieżników las, jednak forsowny marsz kosztuje Connora kolejny condition – oprócz posiadanego wcześniej Tired teraz jest również Hungry & thirsty.

Trzecia wieża jest wysunięta ponad zbocze skalne wysoko ponad ziemią, co zaskakujące, pali się w niej pochodnia – Connor wraz z Jackiem wyruszają na zwiad: Modern Warfare pełną gębą. Umiejętności zwiadowcze zawodzą jednak obu bohaterów – zamontowana pułapka porywa Jacka i pociąga go diabelnie szybko wzdłuż liny w dal ku czwartej wieży. Widząc to Connor rzuca się na pomoc kompanowi – Seji decyduje się tapnąć Naturę, aby wspiąć się na linę i zlapać Jacka.

Rzut kończy się jednak ogromną porażką – aktualna Natura myszy Sejiego spada do zera, czyli następuje zmniejszenie maksymalnej wartości Natury jego myszy. Dodatkowo Connor traci natychmiast jeden trait (Seji skreślił Guards Honor), wpisując w jego miejsce trait Ryzykant.

Connor po bohaterskim i zarazem lekkomyślnym popisie wisi bezradnie uczepiony liny ponad przepaścią. Ouch!

Joseff rzuca się ku strażnicy, aby wykorzystać mechanizm kolejki do przyciągnięcia Connora – sukces! Joseff, Connor, Finn, jego kompan i pochwycona łasica przygotowują się do wyprawy kolejką ku czwartej wieży.

To be continued…

Wnioski:

Chociaż miałem przygotowany plan misji (znane obstacle: animal – uciekający Otter oraz wilderness – przeszkody terenowe; w ramach twistów: mouse w postaci szpiegującego Finna i weather jeszcze nieskonkretyzowany), to co najmniej raz potrzebowałem się zastanowić, jaki twist wprowadzić. Sądzę jednak, iż porwanie Jacka było tego warte.

Walka – to był ten jeden moment na sesji, kiedy szczęście naprawdę Wam dopisywało. Przy stanie 8:8 (po utracie przez Patrol 3 punktów dyspozycji) atak Twojej myszy Seji uderzył mnie za 8 punktów – to było druzgocące.

Spiszcie proszę w postach, które z Beliefów, Goals bądź Instynktów Waszych myszy już się pojawiły.

Dobrze czasem porozmawiać o pozagrowych sprawach – Falloucie, filmach, serialach i internecie 😉

Reklamy

5 Komentarzy

 1. Enc on

  Nie wiem, czemu upierasz się przy dodaniu „t” na końcu imienia mojej myszy.

  Gram Brandem, nie Brandtem. Od razu widać, że nie czytałeś Kronik Amberu 🙂

  • deckardpl on

   Bo to prawda – nie czytałem Zelazny’ego, podobnie Wolfe’a (i dopiero będę nadrabiał) 😉

   Anyway, Encu możesz grać w następną niedzielę, t.j. 20 grudnia? Marcinom i mnie ten termin pasuje, wcześniej ja na pewno nie dam rady.

   • Enc on

    Niestety, jak pisałem wcześniej, weekendy dla mnie odpadają. Czasu mam ostatnio bardzo mało, w tym roku starczy tylko na jedną sesję w D&D – pojutrze. :/

 2. Seji on

  Ten test Natury to byla porazka. 😛 Ale dzieki temu mam inspiracje na trwajacy Karnawal RPG i chyba zaraz cos krotkiego napisze. 🙂

 3. […] ostatniej sesji w MouseGuard (actual play tutaj) moja postać ruszyła na ratunek przyjacielowi. Rzuciłem kośćmi, zaliczyłem totalną porażkę […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: